KOSGEB İşlemleri E-Devlet Üzerinden Yapılabilecektir...

KOSGEB İşlemleri E-Devlet Üzerinden Yapılabilecektir...

KOSGEB

KOBİ’lerimizin daha hızlı daha kolay ve daha az belgeyle desteklerimize başvuru yapabilmesi için hizmetlerimizi elektronik ortamda taşıdık. Elektronik ortamda sunulan hizmetlerimize 22.02.2018 tarihinden itibaren e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden giriş yapılmaktadır.

 

Hizmetlerimize aşağıdaki şekilde başvurulacaktır;

1-Gerçek şahıslar ve gerçek şahıs işletmeleri, e-devlet şifresi ile tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvurulabilecektir.

2-Tüzel Kişi işletmelerinin (LTD, A.Ş. vb. işletmeler), KOSGEB e-hizmetleri başvurularını Merkezi Sicil Kayıt Sisteminde (MERSİS) kayıtlı işletme temsilcileri yapabilecektir. MERSİS sisteminde kayıtlı temsilci bilgisi;

a) İşletmeyi münferiden temsile yetkili kişi ise bu kişi tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvuru yapabilecektir.

b) İşletmenin münferiden temsilcisi yok ise,  e-devlet üzerinden giriş yapan kişi KOSGEB tarafındaki işlemleri yürütmek üzere noterden aldığı vekalet belgesini tarayarak sisteme yüklemesi gerekmektedir. Bu vekalet içerisinde vekalet veren ve alan kişilerin kimlik bilgileri yanında cep telefonu ve elektronik posta adresleri de yer almalıdır. KOSGEB tarafından elektronik ortamda bu vekalet kontrol edildikten sonra vekalet verilen kişi tüm KOSGEB e-hizmetlerine vekalet aldığı işletme adına başvuru yapabilecektir.

3-Meslek kuruluşları için e-devlet üzerinden giriş yapan kişi, KOSGEB tarafındaki işlemleri yürütmek üzere noterden aldığı vekalet belgesini tarayarak sisteme yüklemelidir. Bu vekalet içerisinde vekalet veren kuruluşun telefon ve elektronik posta bilgileri ile  vekalet alan kişinin kimlik bilgileri yanında cep telefonu ve elektronik posta adresi de yer almalıdır. KOSGEB tarafından elektronik ortamda bu vekalet kontrol edildikten sonra vekalet verilen kişi tüm KOSGEB e-hizmetlerine vekalet aldığı işletme adına başvuru yapabilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

KOSGEB Bottom